d
Follow us
  >  Kaja Żak-Rusek

Kaja Żak-Rusek

Radca prawny

Języki obce

angielski

Kaja ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego i uzyskała tytuł magistra prawa z wynikiem bardzo dobrym. Odbyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie.
W roku 2012 r. uzyskała tytułu radcy prawnego. Następnie ukończyła Studia podyplomowe ,,Prawo Nowych Technologii’’ przy Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie z wynikiem bardzo dobrym. Doświadczenie zawodowe zdobywała między innymi w Klinice Prawa Uniwersytetu Warszawskiego, Fundacji Helsińskiej Praw Człowieka w Warszawie oraz pracując w kancelariach w Warszawie i Katowicach. Posiada doświadczenie w zakresie prowadzenia sporów sądowych i obsłudze podmiotów gospodarczych w zakresie doradztwa biznesowego i zabezpieczeń transakcji, a także oceny ryzyka kredytowego transakcji handlowych. Prowadziła liczne postępowania sądowe z zakresu obsługi podmiotów z branży ubezpieczeniowej, motoryzacyjnej, paliwowej, transportowej i budowlanej. Praktyczną wiedzę w zakresie administrowania i obrotu nieruchomościami zdobywała pracując w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego.

Kaja swoje zainteresowania zawodowe koncentruje wokół zagadnień z zakresu prawa ochrony danych osobowych oraz prawa rodzinnego. Odpowiada za szereg projektów związanych z ochroną danych. Posiada doświadczenie w prowadzeniu całościowych audytów oraz wdrożeń z RODO, a także w bieżącym doradztwie w zakresie przetwarzania danych osobowych. W ramach praktyki prawa rodzinnego – specjalizuje się w rozwodach, separacjach, podziale majątku wspólnego, alimentach, kontaktach z dziećmi, a także doradztwie dotyczącym małżeńskich umów majątkowych (umów przedmałżeńskich).

Posługuje się językiem angielskim

Publikacje

Brak publikacji

Zapisz się do newslettera