d
Follow us
  >  Prawo pracy   >  „ŚWIAT 𝑯𝑹 𝒘 OBLICZU NOWYCH WYZWAŃ”

„ŚWIAT 𝑯𝑹 𝒘 OBLICZU NOWYCH WYZWAŃ”

W dniu 12 Kwietnia 2024 r. w Tychach, we współpracy z  EQUINUM Broker Sp. z o.o., Marek Płonka i Wspólnicy, Moore Polska, Nexteer Automotive oraz Keystone Business Advisory, odbyła się Konferencja „Świat HR w obliczu nowych wyzwań. Sygnaliści, ESG, jawność wynagrodzenia. Prawo, ubezpieczenia, praktyka.” Minione wydarzenie adresowane było gównie do sektorów biznesowego oraz HR, a dotyczyło zbliżających się zmian legislacyjnych, związanych z końcowym już etapem prac nad ustawą o ochronie sygnalistów, a co za tym idzie nowymi obowiązkami po stronie pracodawców oraz koniecznością wdrożenia przez nich procedur wynikających z ww. ustawy. W kontekście nadchodzących zmian poruszona została tematyka ubezpieczenia D&O, jako forma zabezpieczenia odpowiedzialności spółek oraz członków jej władz.  Uczestnicy konferencji wysłuchali także panelu poświęconego tematyce jawności wynagrodzeń oraz sposobów na luki płacowe i nierówność wynagrodzeń. Na zakończenie konferencji uczestnicy zostali wprowadzeni w obszar zrównoważonych finansów oraz raportowania zrównoważonego rozwoju (ESG).

Konferencja była okazją do ciekawych spotkań, merytorycznej wymiany uwag, poglądów, informacji i doświadczeń, ale także obaw związanych z nadchodzącymi zmianami. Przede wszystkim jednak uczestnicy zdobyli wiedzę, która pomoże im przygotować się do nowych obowiązków.

Grono panelistów konferencji z ramienia Kancelarii reprezentowały r.pr. Agnieszka Macura z wykładem „Sygnaliści – nowy obowiązek czy szansa?” oraz r.pr. Karolina Baron z wykładem „Jawność wynagrodzeń – sposób na luki płacowe i nierówność płac”.

Organizacje zainteresowane doradztwem czy wdrożeniami zapraszamy do kontaktu.

Zapisz się do newslettera